szwecja (2)Podróżując do Szwecji na szyk cytrusów runa leśnego musicie zaopatrzyć się w zmysłowe okrycia. Najświetniej kilkanaście deformacji, ponieważ w razie zniżenia, często nie można ich wysuszyć przez parę kolejnych dni, bo np. trwale pada. Znakomicie testują się spodnie gatunku moro, z potężnego towaru, który nie nasiąka łatwo wilgotnością z powietrza. Dżinsy to morderstwo. Natychmiastowo chłoną wilgotność stając się sztywne i przyklejając do organizmu. Poza tym bardzo trudno je wysuszyć, a wysuszone są nieugięte jak tektura. Zmysłowe okrycia i rzetelny śpiwór jest potrzebny szczegółowo wtedy, gdy postanawiamy nocować pod namiotem, gdyż we wrześniu zdołają się już w Szwecji trafiać przygruntowe przymrozki. W takim wypadku najważniejszym rozwikłaniem jest koszula polarowa, obowiązkowo z kołpakiem. Praca w Szwecji dla Polaków – na pewno przydadzą się również odpowiednie buty i marynarka przeciwdeszczowa, dzięki którym nie zmokniemy w czasie skupiania i swobodnie będziemy brodzić w wodzie w wyszukiwaniu moroszki.

Jeżeli chodzi o biegłość szwedzkiego, to zawsze się ona przyda, jednakże nie w wszelakiej pracy jest konieczna. Niemniej jednak, jeżeli nie poznasz szwedzkiego ni w ząb, prędzej nie masz możliwości na odpowiadającą robotę. Wszystko na co możesz przypuszczać to niezawiła praca, która nie ma żadnego związku z ludźmi. Do tego możesz mieć uporczywe kłopoty z porozumiewaniem się z pracodawcą i bliskim przełożonym. Z tego właśnie motywu prędzej odradzałbym Ci wyjazd do zatrudnienia do Szwecji, jeżeli nie masz nijakiego pojęcia o języku szwedzkim. Na szczęście nie jest to zawikłany język i jego kardynalne powroty i szczegóły można dosyć prędko podbić nawet nie bywając na biegi językowe. Praca w Szwecji od zaraz: http://pracadlapolakow.eu/od-zaraz/praca-szwecja-bez-znajomosci-jezyka/

Na pewno wszelkiego, kto chce odjechać do Szwecji przeraża perspektywa nieznajomości języka szwedzkiego. Szwedzi, jak wszyscy Skandynawowie, mówią wyśmienicie po angielsku i w takim języku na pewno uda nam się z nimi porozumieć. Język ten jest w Szwecji bardzo potocznym obcym językiem, jakiego Szwedzi instruują się od czwartej klasy szkoły istotnej i większość młodocianych ludzi porozumiewa się nim biegle. Nie zwódźmy się jednakże, że wyłącznie biegłość angielskiego wystarczy nam, by rozpocząć praca w Szwecji przy zbiorach owoców. Podczas rekrutacji pracodawca może wymagać biegłości szwedzkiego już na rozmowie kwalifikacyjnej i bez szanse porozumiewania się chociaż na pułapie towarzyskim prędzej nie będziemy mieli sposobności na odpowiadającą posadę.

Szwecja jest królestwem obszernych ewentualności, zwłaszcza dla znawców określonych filij. Najwięcej poszukiwanymi fachowcami w Szwecji są doktorzy i programiści – w posługi zdrowia już teraz manipuluje parę tysięcy polskich pielęgniarek i doktorów. Ci ostatni zapracują w Szwecji dużo, zdołają również dodatkowo rachować na bezpłatne miejsce od kraje. Dużo pieniędzy na koncie spostrzegą także informatycy, instruktory, biotechnolodzy, inżynierowie (np. elektrycy), fachowcy z gałęzi komunikacyjnej, transportowej i budowlanej. Bardzo ludową produkcją wśród młodych ludzi, zwłaszcza studentów, jest okolicznościowa, wakacyjna praca przy zbiorze runa leśnego (jagody i borówki), a także w rolnictwie (urodzaj truskawek) i ogrodnictwie. Polacy chętnie zatrudniają się także jako szoferzy.

 

Dodaj komentarz