ogloszenia-praca-w-angliiPraca w Anglii wielu emigrującym tam Polakom wydaje się życiową szansą. Niestety, chociaż przy odrobinie wysiłku (natomiast w miarę komunikatywnej znajomości języka) faktycznie że istnieje na Wyspach długo pozostawać osobą bezrobotną, to nie warto polegać na cud. Część naszych rodaków prowadzi zajęcia znacznie przy naszych wiedz, przeważnie są to nisko – jak na brytyjskie warunki – płatne prace, których rodowici Anglicy po nisku nie chcą się podejmować.

Idąc do praca w Anglii na produkcji warto dowiedzieć się ile tam można uzyskać i których zarobków oczekiwać. Średnie zarobki Polaków w Anglii to ponda 6 funtów. Według obowiązującego prawa pracy, właścicielowi nie potrafią sobie zezwolić na dyskryminację płacową gości z za granicy. Każda godzinówka ważniejsza z 10 GBP to wysoki efekt a poza Londynem jest szeroka do uzyskania, natomiast nie niemożliwa. Oczywiście mowa tu o jakiejś prostej czynności, zaś nie o stanowisku specjalistycznym lub kierowniczym.

Zdecydowanie największy wydatek bycia w Anglii składa się z zamieszkaniem. Wynajem lokum, ceny za media oraz obowiązkowy całoroczny podatek – to liczby niemałe, potrafiące pochłonąć znaczniejszą część pensji. Z kolejnej części, sensowne gospodarowanie pieniędzmi pozwala nawet najgorzej opłacanym pracownikom znaleźć fundusze również na życie, kiedy natomiast na rozrywkę. Klucz oczywiście – gdy wtedy zazwyczaj bywa – leży w umiarze i silnym rozsądku.

Na rozsądnie płatną pracę dla par w Anglii mogą stanowić natomiast kierowcy. Nie powinni posiadać również kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia wykwalifikowani i pewni przedstawiciele branży budowlanej oraz technicznej – przede każdym stolarze, cieśle, spawacze, operatorzy wózków widłowych, elektrycy czy hydraulicy. Tradycyjnie te wielu pracy (aczkolwiek stosunkowo słabo płatnej) jest w gastronomii oraz każdego typu fabrykach. W obecnych tych z normy – przy taśmie. Popularna także, tylko bardzo uciążliwa i niezbyt dochodowa, jest opieka nad osobami starszymi i słabymi. Oferty w Anglii bez języka: http://praca-produkcja24.pl/2015/praca-anglia-bez-znajomosci-jezyka/

Działalność w Anglii jest – nawet przy najmniejszej cenie godzinowej – bez wątpienia lepiej płatna niż na analogicznych zajęciach w Polsce. Potężnym błędem popełnianym, zwłaszcza na wstępie „wyspiarskiej” kariery, przez emigrantów zarobkowych istnieje przecież przeliczanie cen na swoją walutę.

 

Dodaj komentarz